Deze lagere frequentie verbetert over het algemeen de klantervaring omdat dit signaal verder reikt, stabieler is en betere indoordekking geeft. Een nadeel is dat deze frequentie minder snel is en minder capaciteit biedt.
Door op de masten een mix aan te bieden van hogere (1800 Mhz en 2100 Mhz) en lagere frequenties (900 Mhz) kan het T-Mobile netwerk zowel snelheid als stabiliteit leveren.
Om dit te realiseren heeft T-Mobile al haar masten vervangen voor nieuwe masten die werken met de SRAN technologie. Dit houdt in dat alle technieken (2G, 3G, en 4G) in één systeem zitten.
Daarnaast moesten de oude antennes ook vervangen worden omdat deze alleen geschikt voor de hogere frequenties waren. Door deze te vervangen voor nieuwe antennes, die een stuk langer en zwaarder zijn, is het mogelijk om de 900 Mhz frequentie uit te zenden.
Op sommige locaties hangen deze antennes in een HVP.
HVP is een afkorting voor High Voltage Pylon oftewel een hoogspanningsmast. Het vervangen van de antennes op deze hoogspanningsmasten is een stuk lastiger dan andere antennes die meestal op gebouwen staan. Omdat het primaire doel van deze HVP’s elektriciteitsvoorziening is, moet er voldaan worden aan strenge regels en eisen om de antennes te vervangen.
Allereerst moet er door een ingenieursbureau getoetst worden of de mast geschikt is voor de nieuwe antenne. Omdat de nieuwe antennes, die geschikt zijn voor de 900 Mhz frequentie, een stuk zwaarder zijn moet er een berekening gemaakt worden of de hoogspanningsmast dit gewicht kan dragen. Het kan dus zijn dat de hoogspanningsmast versterkt moet worden om het gewicht van de nieuwe antenne te dragen.
Daarnaast zijn er strenge veiligheidseisen. Zo mogen er alleen monteurs ingehuurd worden die werken voor gecertificeerde bedrijven en een speciale klimopleiding hebben gehad.
Vaak moet de elektriciteit op de hoogspanningslijnen uitgeschakeld worden. Dit mag alleen op bepaalde vastgestelde tijden en natuurlijk gebeurd dit alleen met toestemming van de Netbeheerder.
Het kan ook voorkomen dat de antenne op korte termijn verwijderd moet worden uit de HVP. Het heeft dan niet zoveel zin om de antenne te vervangen. In dit geval wordt er gekeken naar een vervangende mast op een andere locatie.
Ondanks alle barrières en moeilijkheden strijden wij ervoor om onze klanten zo spoedig mogelijke de beste ervaring te bieden. Soms moeten we daarvoor moeilijkheden overwinnen, problemen oplossen en extra geld spenderen. Maar dit alles doen wij met plezier omdat voor ons de klant op nummer één staat.
Zie onderstaande video met uitleg over het plaatsen van antennes in HVP’s: