Beantwoord

Fritz 5530 fiber direct op GPON

  • 27 January 2022
  • 43 reacties
  • 2896 Bekeken

Reputatie 1

Hallo,

Ik heb een Fritzbox 5530 Fiber, deze is geschikt voor AON en GPON.

Hier is een Huawei media converter geïnstalleerd, dat zou betekenen dat hier een GPON aansluiting wordt geleverd.

Wanneer ik de Fritzbox met GPON SFP direct op de fiber aansluit en het T-Mobile thuis profiel selecteer geeft de box aan dat fiber optics connecting is en in Training is. Hier komt geen verandering in en er gaat geen data over de lijn. De klanten service geeft aan dat ze een actieve verbinding zien. Hier op het forum zijn meerdere berichten gepost over een succesvolle koppeling via AON, is dit ook mogelijk via GPON?

Is er naast het T-Mobile profiel meer configuratie nodig om dit werkend te krijgen?

 

 

 

icon

Beste antwoord door Hidden.nld 27 January 2022, 23:44

Bekijk origineel

43 reacties

Vandaag ben ik succesvol met mijn 5530 overgeschakeld op GPON (1 GBit/s), daarvoor zat ik ook bij T-Mobile (AON met 100 MBit/s).

@Palle1975  @Jason @Boris  

Ervaring:

Een Guidion monteur was gepland om de ONT (Huawei OptiXstar EG8010Hv6) te installeren. Voor zijn bezoek belde de monteur en vroeg mij om de oude mediaconverter uit te schakelen. Ik heb ook de SFP-module (AON -> GPON) van de 5530 gewisseld  en de ONT Serienummer ingevoerd (http://fritz.box/support.lua GPON PLOAM  S/N: 48575443XXXXXXXX ). Met toestemming van de monteur zette ik de 5530 aan en hij werkte meteen. De Huawei ONT is niet geïnstalleerd of getest.

Instellingen:

Ik heb gemerkt dat de optische ontvangstkwaliteit iets slechter is (~ 15 dBm) dan voorheen met AON (~ 10 dBm). Ik verwacht dat dit aan de OLT kant is aangezien mijn kant bijna niet veranderd is.

 

Reputatie 1

@Hidden.nld Ik vind het niet erg proefkonijn te zijn, maar snel terug wisselen als het niet werkt zou wel prettig zijn. Gaat het om een administratieve doorlooptijd bij het wisselen van de ONT, of heeft het een technische reden? In het eerste geval moet er toch iets te organiseren zijn?

Reputatie 1

Bedankt voor de tips, want hiermee is het mij ook gelukt om de Fritzbox 5530 werkend te krijgen.  
zelf heb ik ook het sn van de ONT in de Fritzbox ingevoerd en daarna was het erg simpel, 5530 aaansluiten en verbinding was er meteen.

Tv boxen opnieuw opgestart en die werkten daarna ook weer. 
 

 

Ziet er netjes uit.

Hoe heb je dit gedaan. ?

Met het sn van de Huawei HG8010G ONT.

Ik ga volgende maand over van kpn naar T-mobile en de fritzbox fiber heb ik alvast besteld.

 

Zie instructies in deze post, hieronder een screenshot hoe je op de pagina komt om het GPON sn aan te passen. 
 

Scrol naar linksonder en kies ‘content’ (Engels), daarna scroll weer naar beneden en kies Support, op die pagina staat onderaan het veld waarin je sn van Huawei kunt overnemen. 

 

 

Reputatie 1

Bedankt voor de tips, want hiermee is het mij ook gelukt om de Fritzbox 5530 werkend te krijgen.  
zelf heb ik ook het sn van de ONT in de Fritzbox ingevoerd en daarna was het erg simpel, 5530 aaansluiten en verbinding was er meteen.

Tv boxen opnieuw opgestart en die werkten daarna ook weer. 
 

 

-15.1 dbm is veel te hoog en niet goed 

 

Reputatie 7
Badge +20

Hallo @Kolost 

Ik had ook ergens eens gelezen dat de demping op GPON hoger is dan op AON, weet zo even niet waar ik dat gelezen had maar mooi om te zien dat je het zonder de ONT aan de praat hebt gekregen 👍

Reputatie 7
Badge +20

@Palle1975 

Volgens mij wordt het door de klantenservice doorgegeven aan de Back Office om het serienummer te veranderen en dat kan wat dagen duren voordat zij het verzoek oppakken.

Dit geldt voor zowel je eigen ONT aansluiten en ook voor weer terug te gaan naarr de Huawei ONT.

@Palle1975

Is het bij jou al gelukt.?

Bij ONT installatiecode vereist moet leeg zijn.

Via de link http://fritz.box/support.lua

en dan naar beneden daar moet je het Huawei ont sn. Invullen. 

 

Bedankt voor de tips, hiermee is het mij ook gelukt om de Fritzbox 5530 weer rechstreeks op de glas aan te sluiten zonder de Huawei.

 

Een GPON glaspoort heb ik kunnen bestellen door een mail te sturen naar AVM, binnen 1 week in huis.

Reputatie 1

@Kolost bedankt voor het antwoord, deze optie had ik nog niet gevonden. Zaterdag ga ik de optie proberen, wordt vervolgt!

Reputatie 7
Badge +9

Hoi @Palle1975 ,

Wellicht dat @Kolost je nog met een mooie tip op weg kan helpen. Wellicht is het delen van de instellingen een idee. Daarop hebben we direct zicht hoe het precies in elkaar zit.

Reputatie 7
Badge +10

Allereerst raad ik niemand aan om direct aan het FTU te sleutelen. onjuist behandelen zorgt onherroepelijk voor schade. mocht je door je eigen toedoen schade aan de aansluiting hebben gemaakt dan zijn de kosten minimaal 750 euro welke door de netbeheerder in rekening word gebracht.

 

Ik heb zelf niet kunnen testen met GPON omdat ik dat niet heb. je zou kunnen wachten tot BO de aanpassing heeft gemaakt. je kan dan tot die tijd van de Huawei gebruik blijven maken. echter mocht het niet werken dan heb je dus geen verbinding meer tot BO het weer heeft terug veranderd.

Voor zover ik weet ben je de eerste die probeert zijn eigen apparatuur aan te sluiten op de glasvezel bij GPON. het kan dus zijn dat het nog niet zo lekker loopt. en of dat T-Mobile of AVM nog aanpassingen moet maken om het goed werkend te krijgen. je bent in dat opzicht dus een proefkonijn :)

@Hidden.nldik vandaag geprobeerd de Fritz 5530 direct op de glasvezel aan te sluiten, helaas zonder resultaat. Waar moet het s/n van de Huawei worden opgegeven?

Ik heb dit geprobeerd op het veld voor de ONT installatie code, dit functioneert niet.

Ook heb ik het MAC adres van de Huawei ingevuld onder de verbindingsinstellingen, dit maakt ook geen verschil.

De SFP die ik gebruik is de volgende

 

Overigens werkt de box wel via de LAN poort optie achter de Huawei, maar mijn voorkeur gaat uit naar de optie via de glasvezel.

 

 

In deze instructie (Duits) staat waar je het ONT-serienummer in de 5530 moet invoeren. Open "http://fritz.box/support.lua" (of via menu Fritzbox Content -> FRITZ!Box Support -> GPON-Seriennummer) en voer deze in onder GPON PLOAM/GPON-Seriennummer of heb je dit al geprobeerd? Ik weet ook niet of er nog andere verbindingsinstellingen nodig zijn voor T-Mobile.

https://www.antary.de/2021/02/16/avm-fritzbox-5530-fiber-am-telekom-ftth-anschluss-in-betrieb-nehmen/

 

Bedankt voor de tips, want hiermee is het mij ook gelukt om de Fritzbox 5530 werkend te krijgen.  
zelf heb ik ook het sn van de ONT in de Fritzbox ingevoerd en daarna was het erg simpel, 5530 aaansluiten en verbinding was er meteen.

Tv boxen opnieuw opgestart en die werkten daarna ook weer. 
 

 

Ziet er netjes uit.

Hoe heb je dit gedaan. ?

Met het sn van de Huawei HG8010G ONT.

Ik ga volgende maand over van kpn naar T-mobile en de fritzbox fiber heb ik alvast besteld.

 

Reputatie 7
Badge +13

@Palle1975 Succes met het testen en houd ons op de hoogte alsjeblieft! 

@Kolost Dat is een mooie instructie, thanks voor het delen, wordt enorm gewaardeerd!

Mochten we elkaar niet meer spreken vandaag: een goed weekend toegewenst en pas alsjeblieft op voor de storm vandaag.

Reputatie 7
Badge +10

@peter-keetfm 

Fritz box levert momenteel geen pon modus meer uit. Check dit dus eerst even. 

 

@SAM_024 @Kolost laat je sn aanpassen bij T-Mobile naar die van de Fritz. Ik verwacht dat dit met de volgende update niet meer werkt.

@peter-keetfm

Fritz box levert momenteel geen pon modus meer uit. Check dit dus eerst even. 

 

@SAM_024 @Kolost laat je sn aanpassen bij T-Mobile naar die van de Fritz. Ik verwacht dat dit met de volgende update niet meer werkt.

Geen probleem

Ik heb de 5590 besteld met AON en GPON modules. 

Kpn is hier AON en op T-Mobile kom ik op GPON.

 

@SAM_024 @Kolost laat je sn aanpassen bij T-Mobile naar die van de Fritz. Ik verwacht dat dit met de volgende update niet meer werkt.

Heb je daar meer details over?

Hallo @Kolost 

Ik had ook ergens eens gelezen dat de demping op GPON hoger is dan op AON, weet zo even niet waar ik dat gelezen had maar mooi om te zien dat je het zonder de ONT aan de praat hebt gekregen 👍

Goed punt - naar de specificaties lijkt in orde te zijn:

FRITZ!SFP AON

  • ITU-T G.652; IEEE 802.3ah-2004 1000BASE-BX10
  • LC/APC 8°
  • Wavelength: TX 1310 nm, RX 1480 to 1580 nm
  • Full duplex transmission
  • Transmitter power: -9 to -3 dBm
  • Reception range: -3 to -23 dBm
  • Range: 10 km
  • Support for SFF-8472
  • Class 1 laser

FRITZ!SFP GPON

  • Suitable for ITU-T G.984.2/984.5 (GPON)
  • LC/APC 8°
  • Wavelength: TX 1310 nm, RX 1490 nm (with filter)
  • Suitable for rogue detection
  • Transmitter power: 0.5 to 5 dBm
  • Reception range: -3 to -28 dBm
  • Range: 20 km
  • Support for SFF-8472
  • Class 1 laser

Hallo @Kolost 

Ik had ook ergens eens gelezen dat de demping op GPON hoger is dan op AON, weet zo even niet waar ik dat gelezen had maar mooi om te zien dat je het zonder de ONT aan de praat hebt gekregen 👍

Goed punt - naar de specificaties lijkt in orde te zijn:

FRITZ!SFP AON

  • ITU-T G.652; IEEE 802.3ah-2004 1000BASE-BX10
  • LC/APC 8°
  • Wavelength: TX 1310 nm, RX 1480 to 1580 nm
  • Full duplex transmission
  • Transmitter power: -9 to -3 dBm
  • Reception range: -3 to -23 dBm
  • Range: 10 km
  • Support for SFF-8472
  • Class 1 laser

FRITZ!SFP GPON

  • Suitable for ITU-T G.984.2/984.5 (GPON)
  • LC/APC 8°
  • Wavelength: TX 1310 nm, RX 1490 nm (with filter)
  • Suitable for rogue detection
  • Transmitter power: 0.5 to 5 dBm
  • Reception range: -3 to -28 dBm
  • Range: 20 km
  • Support for SFF-8472
  • Class 1 laser

15 is echt wel hoog kwa demping 

Vaak is een connectie een probleem 

Dat de connector niet schoon gemaakt is 

Bij elke patch bij glasvezel moet er schoon gemaakt worden 

Ik gebruik zelf altijd een one click cleaner hiervoor 

Vaak wordt dit niet gedaan of vergeten 

 

Na een week de fritzbox 5590 achter de Huawei ont te hebben gehad.

Vandaag de fritzbox 5590 direct op glasvezel aan gesloten.

Het Huawei ont serienummer er in gezet via deze link. http://fritz.box/support.lua

En ik heb gelijk de verbinding.

Zelfs iets beter als de Huawei ont.

Huawei ont.

Fritzbox 5590

 

 

@SAM_024 @Kolost laat je sn aanpassen bij T-Mobile naar die van de Fritz. Ik verwacht dat dit met de volgende update niet meer werkt.

Heb je daar meer details over?

Daar ben ik ook benieuwd naar.

Ik zit nu nog bij kpn met een 5490.

Deze ga ik binnenkort vervangen door een 5590 op kpn AON.

Ik ga per 1 juli over op T-Mobile.

En kom op GPON.

Ik wil de installatie eerst opgeleverd hebben met de ont en de t54 router.

Ook i.v.m. het activeren van de 3 diensten.

Later wil ik de 5590 er achter doen en het serienummer van de Huawei ont invoeren via

http://fritz.box/support.lua

Gaat dat werken ?.

 

Reputatie 1

@peter-keetfm

Fritz box levert momenteel geen pon modus meer uit. Check dit dus eerst even. 

 

@SAM_024 @Kolost laat je sn aanpassen bij T-Mobile naar die van de Fritz. Ik verwacht dat dit met de volgende update niet meer werkt.

Hallo @Hidden.nld over welke update heb je het en bij welke partij? Bij T-Mobile of AVM? 

Waarom zou AVM de mogelijkheid om een sn te klonen verwijderen? V 7.39 beta vermeld niets over wijzigingen in GPON mogelijkheden. 
Als ik de wijziging bij T-Mobile wil doorgeven kan dit ook online voordat iemand een typefouten maakt waardoor alles stil komt te liggen?

 

@peter-keetfm stuur een e-mail naar zubehoer@avm.de en vraag om nabestelling van GPON module, je moet het geld overmaken naar AVM en daarna sturen ze de module per DHL op. Geef wel duidelijk aan om welke Fritzbox het gaat. 

@SAM_024 

Bedankt voor de tip.

Maar de GPON module heb ik al.

Ik heb de Fritzbox 5590 gekocht met AON en GPON modules.

Ik zit nu nog op kpn AON.

Ik ga per 1 juli over naar T-mobile.

 

Reputatie 7
Badge +4

Tof dat jullie hier graag meer over willen weten @peter-keetfm en @Kolost! Graag trommel ik dan ook @Hidden.nld nog eens op voor zijn expertise. Zou jij hier nog meer informatie over kunnen geven? Merci, topper! 

Reageer